Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: ŚPWiK z absolutorium

Sobota, 27 maja 2023, 7:33
Autor: red
Świdnica: ŚPWiK z absolutorium
Fot. UM Świdnica
W świdnickich spółkach komunalnych rozpoczął się okres ocen i podsumowań ich wyników w roku 2022. Na pierwszym Walnym Zgromadzeniu Wspólników prezydent, Beata Moskal–Słaniewska rozpatrzyła sprawozdanie zarządu z działalności Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w minionym roku.

ŚPWiK Sp. z o.o. eksploatuje około 140 kilometrów sieci wodociągowej z dwoma zakładami uzdatniania wody i ponad 150 kilometrów sieci kanalizacyjnej i oczyszczalnię ścieków. Posiadane ujęcia wody zaspokajają bieżące potrzeby mieszkańców i funkcje gospodarcze miasta. Spółka regularnie wykonuje modernizacje sieci wodociągowych poprzez sukcesywną wymianę istniejących przyłączy i sieci wodociągowych, według kryterium oceny stanu technicznego i występującej awaryjności. Dziś wszystkie istniejące nieruchomości znajdujące się na terenie miasta mają możliwość korzystania z sieci wodociągowej, a do powstających lub planowanych, spółka buduje nowe sieci wodociągowe i kanalizacyjne. Takim miejscem w Świdnicy jest rejon ul. Pogodnej i Sikorskiego, gdzie nowi mieszkańcy będą korzystać z nowych przyłączy wodno-kanalizacyjnych.

Mimo szalejących cen w roku 2022 Spółka osiągnęła na całokształcie działalności dodatni wynik finansowy brutto w kwocie 2,356 mln zł. W stosunku do roku 2021 osiągnięty wynik finansowy brutto jest wyższy o 0,9 mln zł. Zaangażowanie inwestycyjne wyniosło nieco ponad 6 mln złotych, a do najważniejszych inwestycji zaliczyć można ukończenie budowy kanału sanitarnego i przepompowni w rejonie Kolonii, modernizację wodociągów pod ul. Sikorskiego, na ul. Kozara-Słobódzkiego, Komunardów i na Osiedlu Owocowym, budowę nowych sieci w obszarze ul. Pogodnej, Sudeckiej, Polnej Drogi modernizacje urządzeń w ZUW i przy zbiorniku wieżowym czy zakupy nowych urządzeń dla oczyszczalni ścieków. Wartość nakładów na remonty przekroczyła 2,1 mln złotych. Walne Zgromadzenie Wspólników zaakceptowało przedłożone sprawozdania za rok 2022 i udzieliło absolutorium Tomaszowi Jaworskiemu, prezesowi Zarządu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group