Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk/Lubachów: Stan alarmowy przekroczony, ale u nas bez alarmu przeciwpowodziowego

Środa, 19 maja 2010, 8:28
Aktualizacja: 8:31
Autor: KO
Dolny Śląsk/Lubachów: Stan alarmowy przekroczony, ale u nas bez alarmu przeciwpowodziowego
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Służby mają się na baczności i na bieżąco sprawdzają stany rzek. Dziś o godz. 5.00 odnotowano przekroczenia stanów alarmowych na 13 punktach wodowskazowych na Dolnym Śląsku. Zbiorniki retencyjne są przygotowane na redukcję fali powodziowej.

Stany ostrzegawcze zostały przekroczone na 7 punktach wodowskazowych. Na Bystrzycy stany alarmowe zostały przekroczone w Lubachowie i w Mietkowie. Na Odrze w: Oławie, Rędzinie, Ścinawie, Brzegu Dolnym, Głogowie i w Malczycach. Na Widawie – w Zbytowej, na rzece Oława w Oławie, na rzece Sąsiecznica w Kanclerzowicach, na rzece Orla w Korzeńsku, a na rzece Barycz na łąkach.

Stany ostrzegawcze zostały przekroczone w Trestnie, Ślęzy, Jarnołtowie, Krzyżanowicach, Kłodzku, Zborowicach oraz w Lądku Zdroju.

Wczoraj na spotkaniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem wojewody Rafała Jurkowlańca zapadła decyzja o podjęciu działań, które maja spłaszczyć falę powodziową nadchodzącą z południa kraju. Dlatego też dziś rano uruchomiono polder przeciwpowodziowy Lipki - Oława o pojemności 38 mln m sześc. W razie konieczności w czwartek uruchomiony zostanie kolejny polder: Blizanowice - Trestno.

Alarm powodziowy ogłoszono wczoraj wieczorem w powiecie oławskim, a pogotowia przeciwpowodziowe w powiatach: wrocławskim, trzebnickim, średzkim, wołowskim, lubińskim, górowskim, głogowskim, a także we Wrocławiu, w gminie Bierutów i w kilku miejscowościach gminy Długołęka (Wilczyce, Kiełczów, Kiełczówek, Brzezia łąka i Śliwice).

Służby wojewody uspokajają, że zbiorniki retencyjne są przygotowane na redukcję fali powodziowej, do wykorzystania jest pełna pojemność rezerwy przeciwpowodziowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group