Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 724
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Dolna: Stanica już otwarta

Poniedziałek, 12 lutego 2024, 9:48
Aktualizacja: 12:49
Autor: red
Bystrzyca Dolna: Stanica już otwarta
Fot. Gmina Świdnica
To było magiczne otwarcie stanicy rowerowej w Bystrzycy Dolnej. Tradycyjne przecięcie wstęgi wzbogacono o symboliczne przebicie dętki rowerowej, co nawiązywało do przeznaczenia obiektu. Odsłonięto także umieszczoną na ścianie tablicę zawierającą logo i nazwę nowej stanicy ALE SZPRYCHA. Organizatorzy zadbali także o bogatą część artystyczną, występ Teatrzyku Obrzędowego Pogwarki, a także występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich zDolna Bystrzyca i pokaz iluzjonisty Piotra Kwiatkowskiego.

- Jestem szczęśliwa, że Bystrzyca Dolna doczekała się takiego obiektu. Skorzystaliśmy z programu dedykowanego gminom górskim. Takich gmin jest 58 w Polsce. Przygotowaliśmy projekty, które zakładały stworzenie stanic rowerowych wzdłuż rzeki Bystrzycy i Piławy. Pozyskane środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych można było wykorzystać na inwestycje w ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną oraz w infrastrukturę komunalną związaną z usługami turystycznymi. Niebawem będziemy otwierać przystań kajakową w Burkatowie. Nowe obiekty w: Wilkowie, Bystrzycy Dolnej, Burkatowie, Bystrzycy Górnej i Lubachowie będą służyły nie tylko mieszkańcom, ale również rowerzystom. Dla cyklistów stanice będą czynne od wiosny do jesieni, a będzie nimi zarządzać Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowania stosownych regulaminów. Mam nadzieję, że stanica rowerowa w Bystrzycy Dolnej będzie dobrym miejscem spotkań – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Powierzchnia użytkowa nowej stanicy wynosi 132,52 m2. Obiekt ma wysokość 6,8 m, długość 18,24 m i szerokość 8,9 m. Główna sala spotkań ma 92,04 m2 , a dodatkowe pomieszczenie spotkań na I piętrze 31,91 m2. Ponadto w rejonie stanicy będzie do dyspozycji pole biwakowe o pow. ok. 2000 m2. Koszt realizacji inwestycji wraz z wyposażeniem obiektu to ponad 1,8 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych stanowi kwotę 1,305 mln zł. Wykonawcą zadania była firma ESP Comfort Sp. z o.o. z Prochowic.

Po części oficjalnej, mieszkańcy Bystrzycy Dolnej złożyli na ręce wójt gminy Teresy Mazurek, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Świdnica Daniela Wieczorka oraz wszystkich osób zaangażowanych w budowę nowego obiektu serdeczne podziękowania za okazane wsparcie przy realizacji inwestycji.

Uroczyste otwarcie obiektu zostało połączone ze spotkaniem noworocznym, zatem nie zabrakło życzeń, które w imieniu władz gminy Świdnica złożył Bartłomiej Strózik, zastępca wójta gminy Świdnica. Organizatorzy zadbali także o bogaty program artystyczny. Swój premierowy występ miały dzieci z Teatrzyku Obrzędowego „Pogwarki” oraz zdolne gospodynie z KGW Bystrzyca Dolna. Atrakcją wieczoru był pokaz iluzji w wykonaniu Piotra Kwiatkowskiego. Iluzjonista sprawił, że wielu mogło uwierzyć w to, co niemożliwe.

Organizatorzy spotkania: wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, sołtys Dariusz Szymkiewicz wraz Radą Sołecka Bystrzycy Dolnej, KGW zDolna Bystrzyca, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group