Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Stara szkoła w remoncie, w nowej po feriach będą lekcje

Wtorek, 15 lutego 2011, 10:17
Aktualizacja: 10:21
Autor: red.
Świebodzice: Stara szkoła w remoncie, w nowej po feriach będą lekcje
Komisja oświaty świebodzickiej rady w poniedzialek oglądała przebieg prac.
Fot. UM Świebodzice
Zakończyła się zimowa przerwa na budowie Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach. W poniedziałek, 14 lutego, wraz z rozpoczęciem ferii, ekipa budowlana wkroczyła do starego budynku szkoły, który zostanie poddany przebudowie. Obiekt zyska nowy dach, okna, będą ocieplone ściany. Po feriach wszystkie klasy będą już do końca roku szkolnego uczyć się w nowym budynku dydaktycznym, oddanym we wrześniu 2010 r.

Taka zmiana to spore wyzwanie organizacyjne dla dyrekcji placówki. - Staraliśmy się tak ułożyć plan zajęć, by wszystkie klasy, począwszy od nauczania wczesnoszkolnego do gimnazjum, miały zajęcia w nowym budynku - mówi Magdalena Stąpor, dyrektor ZSI. - To nie było łatwe, ale staraliśmy się za wszelką cenę uniknąć dwuzmianowości. To byłoby ogromne utrudnienie dla dzieci tym bardziej, że szkoła jest placówką integracyjną, mamy uczniów niepełnosprawnych.

Nowy budynek dydaktyczny znajduje się dokładnie po środku całej budowy. Z jednaj strony ekipy remontują stary obiekt, z drugiej – budują salę gimnastyczną. Wszystko docelowo będzie połączone łącznikiem, co pozwoli na wygodne komunikowanie się między budynkami bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Termin zakończenia całego kompleksu wyznaczony był pierwotnie na 2012 rok, jednak wykonawca zadeklarował chęć ukończenia wszystkich prac do końca sierpnia 2011. Pierwszy etap tej ogromnej inwestycji został zakończony w ubiegłym roku, wtedy oddany do użytku budynek główny. Cała inwestycja kosztować będzie 6 mln zł, wyposażenie szkoły to ok. 1 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group