Poniedziałek, 15 czerwca
23°C Jelenia Góra

Straciła 15 tysięcy

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Ponad 15 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu świdnickiego, który padł ofiarą oszustwa na „pracownika banku”.

Do świdnickiej komendy zgłosiła się kolejna osoba oszukana metodą na pracownika banku.

Do 27-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego zadzwonił mężczyzna, podając się za pracownika banku, w którym ten ma konto osobiste.

Oszust zapytał czy mężczyzna dokonywał płatności kartą, kiedy ten potwierdził rzekomy pracownik połączył go z kobietą również rzekomym pracownikiem banku. Kobieta poinformowała, że doszło do próby przelewu pieniędzy z konta 27-latka i dlatego potrzebna jest odpowiednia blokada środków. Kiedy 27-latek zaczął wątpić czy rozmawia z pracownikami banku, ta poleciła sprawdzić mu numer dostępny w internie. Kiedy 27-latek potwierdził oficjalny numer, mężczyzna uwierzył, że rozmawia z bankiem i wykonywał polecenia rozmówczyni. Pierwszym krokiem było wygenerowanie kodu BLIK na kwotę 2 tysięcy złotych. Kiedy wykonał przelew kobieta oświadczyła, iż musi jeszcze dokończyć proces legalizacji konta. Poleciła instalację specjalnego programu. Następnie, aby się zalogować przesłał zdjęcie swojego dokumentu tożsamości i przekazał IP urządzenia. Potem zainstalował kolejną wskazaną aplikację gdzie konieczne było wpisanie numeru karty bankomatowej. W tym czasie mężczyzna widział jak z jego konta wypływają środki pieniężne, ale rozmówczyni uspakajała go cały czas są jedynie blokowane przez bank. Po przelaniu z konta ponad 15 tysięcy złotych rozmówczyni rozłączyła się, a mężczyzna zrozumiał, ze został oszukany.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka