Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Straciły zamiast zarobić

Wtorek, 21 grudnia 2021, 7:32
Aktualizacja: 8:33
Autor: red
Świdnica: Straciły zamiast zarobić
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy policjanci przyjęli kolejne zgłoszenia dotyczące oszustw, podczas sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych. Tym razem ofiarą padła 32 i 36–latka. Kobiety weszły w link, który przesłał im kupujący za pośrednictwem komunikatora. Zamiast otrzymania wpłaty za wystawiony towar, z ich konta zniknęło w sumie blisko 2000 złotych.

W weekend do policjantów świdnickiej komendy zgłosiły się dwie kobiety, które zostały oszukane podczas sprzedaży odzieży na jednym z portali ogłoszeniowych. Z relacji 32-latki wynikało, że zamieściła ogłoszenie o sprzedaży wózka dziecięcego na portalu aukcyjnym. Z świdniczanką poprzez popularny komunikator skontaktowała się potencjalna klientka. Zaproponowała jej możliwość odbioru wózka za pośrednictwem kuriera. W tym celu przesłał jej link do formularza firmy kurierskiej. Po jego wypełnieniu kobieta miała otrzymać pieniądze. 323-latka wypełniła formularz wpisując potrzebne dane, a następnie przez fałszywą stronę firmy kurierskiej zalogowała się na konto bankowe. Tym samym dała dostęp oszustowi do swojego konta. Kiedy pokrzywdzona zalogowała się na stronę banku okazało się, że zamiast otrzymania wpłaty za wózek, z jej konta zniknęło blisko 900 złotych.

Drugą oszukaną kobietą była 36-letnia mieszkanka Świdnicy, która również na portalu aukcyjnym zamieściła ogłoszenie o sprzedaży zabakowej kuchni dziecięcej. W tym przypadku metoda działania oszustów była taka sama. W wyniku oszustwa mieszkanka Świdnicy straciła 1000 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group