Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożarzysko: Strażacy z Pożarzyska też dostaną nowy wóz

Wtorek, 20 grudnia 2016, 7:41
Autor: red
Pożarzysko: Strażacy z Pożarzyska też dostaną nowy wóz
Fot. UM Żarów
Kolejny, zupełnie nowy wóz ratowniczo–gaśniczy trafi do strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Żarów.

Tym razem nowy nabytek zasili jednostkę OSP w Pożarzysku. Rozstrzygnięty został kolejny konkurs na dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Projekt "Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - projekt partnerski gmin pod przewodnictwem Gminy Świdnica" otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 4 milionów złotych. Wśród gmin, które wspólnie ubiegały się o przyznanie dodatkowych środków finansowych jest Żarów, Brzeg Dolny, Dzierżoniów, Jaworzyna Śląska, Leśna, Męcinka, Siekierczyn, Strzegom, Świdnica i Udanin.
- O tym, jak ważna jest praca strażaków przekonujemy się każdego dnia. Do ich zadań należy nie tylko gaszenie pożarów. Straż Pożarna jest wzywana do wypadków i kolizji, do usuwania powalonych na drogę drzew, do wyważania, drzwi gdy zachodzi podejrzenie, że w domu lub mieszkaniu ktoś zasłabł oraz do pomocy przy podtopieniach i zalaniach. Z tego względu ważne jest, aby strażacy mogli w swojej służbie wykorzystywać nowoczesny i niezawodny sprzęt. A bezpieczeństwo mieszkańców to podstawa, dlatego od kilku lat systematycznie, przy współudziale pozyskanych środków finansowych oraz własnych z budżetu naszej gminy, wyposażamy jednostki w nowoczesny sprzęt - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Projekt "Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - projekt partnerski gmin pod przewodnictwem Gminy Świdnica" realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla Działania 4.5 Bezpieczeństwo - Poddziałanie 4.5.1 Bezpieczeństwo - konkursy horyzontalne otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 174 720,02 zł. Wartość inwestycji wyniesie 6 563 000,00 zł

Nowy samochód trafi do druhów z Pożarzyska w 2017 roku. Wartość przedsięwzięcia w zakresie gminy Żarów wyniesie do 800.000,00 złotych. Będzie to już drugi zupełnie nowy wóz, który zasili jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group