Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 636
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Studenci UTW zagrali w bule

Środa, 20 kwietnia 2016, 10:44
Autor: opr.red.
Żarów: Studenci UTW zagrali w bule
Fot. www.um.zarow.pl
Po raz drugi Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie był organizatorem Wiosennego Turnieju w Bule, który rozegrany został na żarowskim bulodromie. Na zaproszenie seniorów z Żarowa do wspólnej rywalizacji sportowej stanęły drużyny ze Świdnicy, Bielawy, Dzierżoniowa, Nowej Rudy i Ząbkowic.

Nie zabrakło także kibiców, którzy ochoczo dopingowali przedstawicieli swoich drużyn. Turniej w bule wpisał się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie. - Dziś ze studentami naszego Uniwersytetu zmierzyło się pięć drużyn, które reprezentują Uniwersytety Trzeciego Wieku z Dzierżoniowa, Bielawy, Świdnicy, Ząbkowic i Nowej Rudy. Przyjechał do nas również zespół taneczny z Ząbkowic, który umilał nam czas swoim występem artystycznym. Nasz turniej cieszy się dużym zainteresowaniem i muszę się pochwalić, że seniorzy z innych Uniwersytetów chętnie tutaj do Żarowa przyjeżdżają - mówiła Krystyna Markiewicz prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie.

Uczestnicy zawodów w bule rozegrali pięć rund. Poziom był bardzo wyrównany, a w finale żarowski Uniwersytet Trzeciego Wieku pokonała drużyna z Nowej Rudy. Trzecie miejsce zajęli studenci z Bielawy, czwarte wywalczyła drużyna seniorów ze Świdnicy, piąta lokata przypadła Uniwersytetowi Trzeciego Wieku z Dzierżoniowa, a ostatnią szóstą pozycję zajęli studenci z Ząbkowic. Bez względu jednak na końcowy wynik najważniejsza była dobra wspólna zabawa. - Ząbkowice dziś w Żarowie w pełnej obsadzie. Zainteresowała nas ta rywalizacja. Jesteśmy w zaprzyjaźnionych kontaktach z Żarowem, jest to nasz zaprzyjaźniony Uniwersytet, szefowa świetna, wspaniała organizacja i emocje, których na każdym etapie gry jest coraz więcej. Jesteśmy dziś tutaj pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni - podkreślała Grażyna Kwiecińska z Ząbkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Przypomnijmy, że bulodrom w Żarowie powstał z inicjatywy seniorów. To oni byli pomysłodawcami tego boiska. Pomysł tak bardzo spodobał się burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, że już w kilka tygodni po wspólnych rozmowach do użytku mieszkańców oddane zostało kolejne sportowe boisko w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group