Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Studenckie pomysły na schron

Sobota, 16 października 2010, 9:14
Aktualizacja: 9:15
Autor: Ula
Świdnica: Studenckie pomysły na schron
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdnicki schron amplifikatorni przy ul. Tołstoja to zabytek unikatowy w skali Polski, ale też jeden z niewielu w Europie. Znajduje się on na trasie dawnego kabla telefonicznego między Wrocławiem a Berlinem. Zbudowano po to, aby setka ludzi mogła pod ziemią funkcjonować przez trzy miesiące... Jak te 1500 metrów kwadratowych można wykorzystać?

Swoje propozycje dali studenci architektury, nie tylko z Polski. Konkurs "Schron amplifikatorni Świdnica" został już rozstrzygnięty w poniedziałek, 11 października. Ale jury w składzie: prof. Bogusław Wowrzeczko - Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, Maria Piskier - Telekomunikacja Polska SA, Józef Kostka - Świdnicka Rada NOT, Andrzej Kubik - Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków, prof. Stanisław Januszewski - Fundacja Otwartego Muzeum Techniki, Waldemar Skórski – zastępca prezydenta Świdnicy zdecydowało, że wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości na imprezie organizowanej z okazji VIII Sowiogórskiego Festiwalu Techniki w Domu Technika NOT w Świdnicy (ul. Basztowa 2) w piątek, 22 października, o godzinie 15.00.

- Efekty prac młodych projektantów będzie można zobaczyć tuż po ogłoszeniu wyników w siedzibie NOT przy ul. Basztowej 2 – zapewnia Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy. - Ponadto w trakcie popołudniowego laboratorium będzie można odwiedzić świdnicki schron stacji wzmacniakowej sygnału telefonicznego z 1939 r. przy ul. Tołstoja. Spotkania otwarte jest dla wszystkich zainteresowanych!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group