Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Stypendium prezydenta w dziedzinie kultury przyznane

Niedziela, 27 stycznia 2013, 0:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 stycznia 2013, 0:13
Autor: red.
Świdnica: Stypendium prezydenta w dziedzinie kultury przyznane
Fot. archiwum
„Wieża Legend”, to projekt, który zostanie zrealizowany w ramach stypendium prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka w dziedzinie Kultury. Ideą stypendiów jest pomoc świdniczanom w zrealizowaniu ciekawych projektów.

„Wieża Legend” to projekt, który zrealizuje Wojciech Koryciński – nauczyciel języka polskiego w I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy, pomysłodawca i współorganizator Świdnickich Śród Literackich, doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego, autor wielu artykułów o tematyce literaturoznawczej, członek Stowarzyszenia „Chiazm”. W 2010 r. debiutował powieścią kryminalną „Tajemnice ulicy Pańskiej”. Otrzymał za nią nominację do prestiżowej nagrody „Warto”, przyznawanej przez miasto Wrocław i „Gazetę Wyborczą” oraz został uhonorowany przez Prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka, Nagrodą w Dziedzinie Kultury w 2011 r.

W ramach stypendium powstanie powieść „Wieża”, strona internetowa jako rozwinięcie powieści, będą również organizowane spotkania promujące projekt. Wykorzystane zostaną legendy miejskie w połączeniu z nowoczesnymi mediami.

Na stypendium od stycznia do grudnia 2013 r. przeznaczone zostanie kwota 8.900 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group