Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1062
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Sudety 2030 to szansa dla naszego regionu

Sobota, 7 października 2017, 9:06
Autor: red
Świebodzice: Sudety 2030 to szansa dla naszego regionu
Fot. red
Nasza gmina włączy się do prac nad strategią rozwoju społeczno– gospodarczego południowej części Dolnego Śląska.

Powstanie dokument pod nazwą "SUDETY 2030", który będzie opisywał problemy i niekorzystne zjawiska, z jakimi boryka się nasz region.

W obecnej i następnej perspektywie finansowej UE Dolny Śląsk otrzyma znacznie mniej środków, ponieważ statystycznie w dokumentach Unii cały Dolny Śląsk jest zbyt zamożnym regionem. W tej sytuacji samorządy biedniejszych subregionów południa Dolnego Śląska nie otrzymają wsparcia mimo, że akurat te obszary tej pomocy najbardziej potrzebują.

Jedyną i ostatnią szansą na modernizację i rozwój jest stworzenie wspólnego programu na wzór Aglomeracji Wałbrzyskiej lub Polski Wschodniej, dzięki czemu możliwe będzie skuteczne ubieganie się o finansowanie projektów z budżetu państwa i Unii Europejskiej.

Stąd przystąpienie do prac nad strategią rozwoju społeczno - gospodarczego południowej części Dolnego Śląska. Będzie ona wyznaczać najważniejsze działania, których realizacji pozwoli zmniejszyć olbrzymie dysproporcje w rozwoju gospodarczym i społecznym pomiędzy częścią północną, a południową naszego województwa.

- Wierzę, że ten dokument przyczyni się do zauważenie problemów, z którymi gminy takie jak Świebodzice, borykają się każdego dnia. Ponadto strategia będzie kompleksową odpowiedzią na dotychczasowe błędy transformacji, jak i stojące przed naszymi gminami wyzwania – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Strategia „SUDETY 2030” stanie się załącznikiem do nowej Strategii Dolnego Śląska do 2030. Tylko wspólne działanie wszystkich ok. 96 gmin - subregionu wałbrzyskiego i jeleniogórskiego - pozwolą na zrealizowanie tego planu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group