Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 606
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Sukces literacki

Poniedziałek, 4 maja 2020, 15:34
Autor: red
Strzegom: Sukces literacki
Fot. UM Strzegom
Mimo sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, a temat walki z pandemią jest dziś bardzo ważny, sukces uczennic Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu nie może przejść bez echa.

Mowa o dwóch uczennicach klasy drugiej o profilu humanistycznym - Nikol Juszczyk i Dominice Stachowicz, które zajęły ex aequo III miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie: "Ksiądz Stanisław Konarski - nasz współczesny", w kategorii prac literackich.

Obie napisały prace autorskie na temat: "Wyobraź sobie i scharakteryzuj absolwenta Collegium Nobilium, tj. młodego człowieka, który ukończył szkołę kierowaną wg metod i koncepcji ks. Stanisława Konarskiego. Co miał, jakie posiadał umiejętności, jakimi zasadami nauczono go kierować się w życiu, aby być uczciwym człowiekiem i dobrym obywatelem. Czy podobnych wartości uczy ciebie twoja szkoła?".

Jedna z laureatek tak napisała o swoim liceum:

"Czy moja szkoła uczy mnie podobnych wartości? Pierwszą istotną informacją jest to, że szkoła ta oferuje kształcenie profilowe i każdy uczeń może edukować się według własnych potrzeb i zainteresowań. W tej placówce jest możliwość brania udziału w konkursach, olimpiadach i zajęciach pozwalających rozwijać swoje pasje. Dzięki kompetencji naszych nauczycieli jesteśmy, poza wiedzą programową, edukowani w zakresie higieny, profilaktyki zdrowotnej. Uczymy się szacunku do przyrody i innych ludzi. Moja szkoła oferuje uczniom różnorodne wycieczki edukacyjne (tematyka wyjazdu jest związana z profilem wybranym przez danego wychowanka). Podróże te integrują ze sobą młodzież, uczą nowych rzeczy, a w dodatku są ciekawym doświadczeniem".

Warto dodać, że organizatorami konkursu byli: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie. Patronatem objęli go: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski; Ojciec Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów; Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego; Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublina; Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty; Przemysław Omieczyński, prezes Zarządu Fundacji Niepodległości w Lublinie.

W jury zasiadali: prof. dr hab. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II - przewodniczący jury, Grażyna Kłos - nauczyciel-bibliotekarz, kierownik Wydziału Informacji i Informatyzacji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie, dr Patryk Iwańczyk - nauczyciel-bibliotekarz Wydziału Informacji i Informatyzacji Pedagogicznej tejże biblioteki.

Prace zostały wysłane na konkursu w czasie, gdy trwa pandemia, a w szkołach zdalne nauczanie, dlatego cieszy fakt, że uczennice chcą wykazywać tego typu aktywność, rozwijać swe uzdolnienia i nic nie stoi im na przeszkodzie. Poproszone o przesłanie zdjęć do artykułu (choć mają tylko kontakt telefoniczny i przez komunikatory), dołożyły starań, by połączyć zdjęcia i pogratulować sobie (przybić piątkę).

Gratulujemy zarówno Nikol i Dominice, jak i ich opiekunce - nauczycielce języka polskiego - Małgorzacie Kucharskiej!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group