Niedziela, 28 czerwca

Sukces Natalii Adamczewskiej z SP 8

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Natalia Adamczewska uczennica klasy 6c Szkoły Podstawowej nr8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy uzyskała tytuł laureatki X edycji prestiżowego Konkursu Interdyscyplinarnego zDolny Ślązaczek (2012/2013), którego organizatorem jest Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Do tegorocznego konkursu przystąpiło wielu uczniów ze szkół podstawowych województwa dolnośląskiego. Spośród nich aż 569 osób zakwalifikowało się do etapu powiatowego.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 49 osób, w tym uczennica „Ósemki” Natalia Adamczewska, która tak wspomina udział w I części finału: - W środę 16 stycznia odbyła się część pisemna wojewódzkiego finału Konkursu Interdyscyplinarnego „zDolny Ślązaczek”(…). Zadania były dość proste, w wypracowaniu należało opisać bunt ludzi – niewolników przeciwko robotom. Teraz czekam z utęsknieniem na wyniki części pisemnej.

26 stycznia 2013 roku, spośród 49 uczestników I części etapu finałowego, do II części - ustnej, zakwalifikowało się 25 uczniów. Wśród nich była uczennica SP 8. 28 lutego rozstrzygnięto konkurs. Laureatami zostało 14 uczniów ze szkół województwa dolnośląskiego, a jednym z nich, ku radości wszystkich „Ósemkowiczów”, Natalia Adamczewska.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka