Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świąteczna Świdnica

Czwartek, 24 listopada 2022, 7:49
Autor: red
Świdnica: Świąteczna Świdnica
Fot. UM Świdnica
W Świdnicy już wkrótce będzie można poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia.

W mieście rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia. Na początku grudnia place, skwery i ulice oświetlą świąteczne iluminacje. W tym roku z powodu oszczędności nie pojawią się wszystkie ozdoby, zrezygnowano z montażu 110 dekoracji nasłupowych.

Bożonarodzeniowe ozdoby umieszczone zostaną w różnych częściach miasta, m.in. w Rynku oraz przy ulicy Grodzkiej, Kotlarskiej, Długiej, Kazimierza Pułaskiego, Franciszkańskiej i Łukowej.

Udekorowane zostaną fontanny na skwerze przy ul. Wałowej i na placu św. Małgorzaty. Decyzją konserwatora zabytków, fontanny świetlne w Rynku nie mogą zostać zamontowane, dlatego też rozbłysną w Ogrodzie Różanym, na skwerze Lecha Kaczyńskiego, przy al. Niepodległości oraz na pl. św. Małgorzaty. Przy ul. Łukowej stanie anioł, przy którym chętnie fotografują się świdniczanie.

Bożonarodzeniowe choinki rozstawione zostaną w Rynku, na placu Jana Pawła II i na placu Wolności, lampkami udekorowana będzie również choinka rosnąca na placu Grunwaldzkim.

Ozdoby nasłupowe zostaną zamontowane na pl. Grunwaldzkim, pl. św. Małgorzaty, a także na ul. Bohaterów Getta i Bolesława Chrobrego.

Świąteczne dekoracje pojawiają się już w witrynach sklepowych, a niedługo także na balkonach i przed domami. Przypominamy, że tradycyjnie te najpiękniejsze zostaną nagrodzone w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom oraz balkon.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group