Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świąteczne kartki zaprojektowane przez młodych świdniczan

Piątek, 19 grudnia 2014, 10:31
Aktualizacja: 12:33
Autor: red.
Świdnica: Świąteczne kartki zaprojektowane przez młodych świdniczan
Fot. użyczone
Każdego roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia Prezydent Świdnicy wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej składają życzenia zaprzyjaźnionym samorządom, firmom i instytucjom za pośrednictwem świątecznych kartek wysyłanych tradycyjną pocztą. Tegoroczne życzenia wyruszyły do swoich odbiorców na pocztówkach, których nie znajdziemy na półce sklepowej – są to prace dzieci, które wyróżnione zostały w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy pn. „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok” 2014.

Na konkurs wpłynęło 3188 prac z 274 placówek oświatowych z całej Polski. Tematyka prac miała być związana z polskimi tradycjami obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, a sam konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek wychowania pozaszkolnego. Komisja konkursowa przyznała 25 nagród i 27 wyróżnień. 10 pierwszych prac, które nagrodzono, wydrukowano w formie kartki pocztowej i to właśnie te unikatowe kartki bożonarodzeniowe z życzeniami Radosnych Świąt wysłane zostały przez prezydenta Świdnicy Beatę Moskal-Słaniewską oraz przewodniczącego rady miejskiej Jana Dzięcielskiego. Autorami prac są: Wiktoria Bajorek, Damian Nowak, Rafał Tomczak, Kinga Frączek, Wiktoria Biszczak, Oktawia Gwiaździńska, Emilia Stojek, Sandra Wiśniewska, Miłosz Kozów, Wiktoria Krasińska.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i wyrażamy nadzieję, że w przyszłym roku, w kolejnej edycji konkursu plastycznego, nadesłanych prac będzie jeszcze więcej i będziemy mogli rozesłać życzenia bożonarodzeniowe na równie urokliwych kartkach jak w roku 2014.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group