Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świąteczne spotkanie w Urzędzie Gminy

Sobota, 21 grudnia 2013, 9:30
Autor: red.
Świdnica: Świąteczne spotkanie w Urzędzie Gminy
Fot. użyczone
– Święta Narodzenia Pańskiego, to takie najpiękniejsze i wyjątkowe święta. Wyjątkowe, bo łączą ludzkie serca – mówiła wójt gminy podczas dorocznego, świątecznego spotkania z zaproszonymi gośćmi...

Wigilijne spotkania w siedzibie Urzędu Gminy Świdnica to już tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz gminnych uroczystości. Jest to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim za współpracę, życzliwość oraz wsparcie w realizowanych działaniach w okresie mijającego roku. Tegoroczne spotkanie, tak jak poprzednie zgromadziło licznie przybyłych gości.

Uczestnikami spotkania byli: Jego Ekscelencja ks. prof. Ignacy Dec - Biskup Świdnicki, ks. dr Adam Bałabuch- biskup pomocniczy, panie posłanki Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, księża, przedstawiciele powiatu i miasta ze starostą Zygmuntem Worsą i prezydentem Świdnicy Wojciechem Murdzkiem na czele, wójtowie i burmistrzowie sąsiednich gmin, a także radni, dyrektorzy gminnych szkół i jednostek organizacyjnych, przedszkoli, dyrektorzy, naczelnicy wydziałów, prezesi i prywatni przedsiębiorcy, którzy współpracują z Gminą Świdnica. Obecni byli także przedstawiciele służb mundurowych i instytucji działających na terenie powiatu świdnickiego.

Kolejną odsłonę walki dobra ze złem zaprezentował w jasełkach bożonarodzeniowych Zespół Pieśni i Tańca „Bystrzyca” pod kierunkiem Sylwii Danisiewicz. Artyści zaskoczyli profesjonalizmem, udało im się także skutecznie zaprosić do zabawy publiczność, która momentami pękała ze śmiechu. Na szczęście i na pomyślność w nowym roku - wójt gminy rozdawała słodkie upominki zaproszonym gościom. - Niech te dzwoneczki oznajmiają państwu, że nadchodzą dobre czasy – mówiła Teresa Mazurek.

Po krótkich przemówieniach oraz po pobłogosławieniu opłatków przez Ks. Biskupa I. Deca zgromadzeni przystąpili do składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem. Wszystko to w przemiłej i serdecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd w wykonaniu uczestników tegorocznych warsztatów muzycznych w Lubachowie. To właśnie tą płytę z kolędami pt. „Świąteczny czas” otrzymał każdy z zaproszonych gości.

- Święta Narodzenia Pańskiego, to takie najpiękniejsze i wyjątkowe święta. Wyjątkowe bo łączą ludzkie serca. Wtedy mamy zgodę, miłość, radość. I ja takich świąt każdemu życzę. Niech te święta trwają w naszych sercach przez kolejny okresaż do następnej nocy betlejemskiej. A w Nowym 2014 Roku życzę sukcesów tym osobistych i zawodowych i tego co jest najważniejsze – zdrowia - życzyła Teresa Mazurek, wójt gminy.

Zwieńczeniem wydarzenia była degustacja tradycyjnych potraw a więc ryb, śledzi, czerwonego barszczu i kapusty z grzybami.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group