Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica „Gminą na 5!”

Niedziela, 14 maja 2017, 13:36
Autor: red
Świdnica: Świdnica „Gminą na 5!”
Fot. UM Świdnica
Świdnica otrzymała tytuł "Gmina na 5!" w najnowszej odsłonie rankingu przygotowanego przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Spośród 648 zakwalifikowanych do przebadania gmin nagrodzono 59 jednostek samorządu terytorialnego, w tym 5 z województwa dolnośląskiego. Za Świdnicą uplasowały się m.in. takie miasta jak: Wrocław, Gdynia, Świnoujście czy Poznań.

Ranking ocenia gotowość jednostek samorządu terytorialnego do obsługi inwestorów drogą elektroniczną. Badanie przeprowadzono w pierwszym kwartale tego roku. Studenci SGH w Warszawie sprawdzali, jak urzędy gminne z całego kraju kontaktują się z potencjalnymi inwestorami. W tym celu wcielili się w rolę tajemniczych klientów oceniając jakość kontaktu mailowego z urzędnikami odpowiedzialnymi za relacje z biznesem. Zespół badawczy także przyglądał się stronom internetowym urzędów w całej Polsce. Testowano czy mają one swoje wersje obcojęzyczne, ile trwa oczekiwanie na odpowiedź wysłaną mailem oraz czy jest ona kompletna. Urzędnikom zadawano szczegółowe pytania i analizowano odpowiedzi
- Ranking ten miał na celu wyłonienie samorządów charakteryzujących się ponadprzeciętną jakością obsługi interesantów. I spisaliśmy się tutaj na piątkę. Wielkie podziękowania należą się moim urzędnikom – osobom kompetentnym, wykształconym, z ogromną wiedzą i kulturą osobistą. Tworzymy wspaniały zespół pracowników, co zawsze podkreślam podczas spotkań z nimi – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się w czwartek, 11 maja w czasie konferencji "Forum Gmin na 5!" w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Nagrodę w imieniu miasta odebrał zastępca prezydenta, Marek Suwalski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group