Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica miastem przyjaznym wolontariuszom

Poniedziałek, 25 lipca 2016, 9:28
Autor: red
Świdnica: Świdnica miastem przyjaznym wolontariuszom
Fot. UM Świdnica
Świdnica jako pierwsze miasto w Polsce otrzymało tytuł Gminy Przyjaznej Wolontariuszom.

W środę, 20 lipca przedstawiciele władz miasta – prezydent Beata Moskal-Słaniewska i Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Dzięcielski z rąk Radosława Bednarskiego odebrali to szczególne wyróżnienie przyznane przez Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu. Świdnica pomyślnie przeszła weryfikację, otrzymując certyfikat.

Nagroda ta potwierdza wysoką jakość pracy społeczników w mieście. Buduje prestiż Świdnicy, zarówno wśród innych podmiotów, jak i wśród wolontariuszy. Certyfikat jest również drogowskazem dla nich pokazującym, że certyfikowany podmiot jest dobrze przygotowany do współpracy i potrafi dobrze zarządzać ich pracą.
- Ten tytuł to wyróżnienie przyznane dla świdnickich wolontariuszy. To okazja do tego, by podziękować im za ich zaangażowanie i prace. Szczególne podziękowania należą się Magdalenie Okniańskiej, szefowej Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, która ma duże zasługi w budowaniu grupy wolontariuszy w mieście - mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Świdniccy wolontariusze to z jednej strony nastolatki, a z drugiej – seniorzy. Wspierają wiele miejskich akcji, angażują się w pomoc organizacji charytatywnych, obecni są na wszystkich ważnych uroczystościach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group