Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniccy rajcy i inwestycje

Sobota, 2 października 2010, 7:39
Aktualizacja: 13:39
Autor: KO
Świdnica: Świdniccy rajcy i inwestycje
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Kampania wyborcza nabiera rozmachu, a to oznacza, że obrady rady miejskiej mogą być bardziej gorące niż zwykle. Tym bardziej, że przewodniczący Michał Ossowski zafundował rajcom nieco dłuższą niż zwykle przerwę. We wrześniu sesji nie było.

Październikowe obrady świdnickiej rady miejskiej zaplanowano na piątek, 8 października. Sesja rozpocznie się wcześniej niż zwykle, bo o godz. 10.00 w sali narad Urzędu Miejskiego, ul. Armii Krajowej 47 (budynek Urzędu Stanu Cywilnego). Na sali obrad spotka się trzech kandydatów na fotel prezydenta miasta: urzędujący prezydent Wojciech Murdzek oraz radni Mariusz Barcicki i Adam Markiewicz. A większość z rajców będzie ubiegała się o reelekcję, więc też będą chcieli się dobrze zaprezentować mieszkańcom. Ostatnio gorącą końcówkę miała sesja rady powiatu (czytaj: Tomasz Kurzawa: „Prezydent łoi ze szpitala”, czyli ostra wymiana zdań na sesji powiatu).

Czym zajmą się radni miejscy? Nadaniem tytułu Honorowego Obywatela Miasta Świdnicy, wysłuchają sprawozdania prezydenta z działalności po 27 sierpnia, złożą: interpelacje, zapytania oraz wnioski, zapoznają się z informacją o przebiegu wykonania budżetu gminy za pierwsze półrocze i z raportem o inwestycjach miejskich w latach 2007-2010.

Do podjęcia radni mają piętnaście uchwał:
XLVIII/1. W sprawie wyrażenia zgody na zbycie dwóch garaży położonych w Świdnicy przy ulicy Jarzębinowej i ulicy Jagiellońskiej.
XLVIII/2. W sprawie przeznaczenia do sprzedaży, wolnej niesamodzielnej części nr 4b lokalu mieszkalnego nr 4a-4b położonego w Świdnicy przy ulicy Bohaterów Getta 20, wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste ułamkowej części gruntu.
XLVIII/3. W sprawie przeznaczenia do sprzedaży, wolnej niesamodzielnej części nr 1b lokalu mieszkalnego nr 1-1a-1b położonego w Świdnicy przy ulicy Franciszkańskiej 1, wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu.
XLVIII/4. W sprawie przekształcenia żłobka z zakładu budżetowego w jednostkę budżetową.
XLVIII/5. Zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych w Gminie Miasto Świdnica.
XLVIII/6. W sprawie zmiany budżetu.
XLVIII/7. W sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Świdnicy.
XLVIII/8. W sprawie rozpatrzenia skargi Pani Grażyny Tarnowskiej na działalność Dyrektora Miejskiego Zarządu Nieruchomości.
XLVIII/9. Zmieniająca uchwałę w sprawie udzielenia z budżetu Gminy Miasta Świdnicy na 2010r. dotacji celowych na planowane prace konserwatorskie, restauratorskie
i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.
XLVIII/10. W sprawie wyrażenia zgody na realizację w latach 2011-2012 projektu przygotowywanego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Czechy - Polska 2007-2013, Fundusz Mikroprojektów, pod nazwą: „Dotknij historii pogranicza – rocznice, flesze, numizmaty”.
XLVIII/11. W sprawie wyrażenia zgody na nabycie przez Gminę Miasto Świdnica od Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy, w drodze rozwiązania umowy użytkowania wieczystego, nieruchomości gruntowej – działki nr 18/7 położonej w Świdnicy przy ulicy Ludwika Waryńskiego.
XLVIII/12. Zmieniająca uchwałę w sprawie udzielania bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntu w prawo własności.
XLVIII/13. Zmieniająca uchwałę w sprawie taryfy opłat za usługi przewozowe transportu zbiorowego świadczone przez Gminę Miasto Świdnica.
XLVIII/14. W sprawie ustalenia regulaminu przewozu osób i bagażu środkami lokalnego transportu zbiorowego świadczonego przez Gminę Miasto Świdnica.
XLVIII/15. W sprawie utworzenia odrębnych obwodów głosowania.

Na sesji wystąpi też Artur Moneta, prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Jana Pawła II „Pamięć i Wdzięczność”, który wypowie się w sprawie budowy pomnika Jana Pawła II.

Sesja rozpocznie się wcześniej i przewodniczący ma nadzieję, że uda się ją też wcześniej zamknąć – na zaproszeniu do radnych widnieje prośba o zrealizowanie porządku obrad do godz. 16.30.

Relacja z sierpniowej sesji rady miejskiej: Sex, drugs and...?

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group