Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wrocław: Świdnicka SP 1 wśród finalistów konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”

Środa, 19 maja 2010, 14:52
Aktualizacja: 14:53
Autor: red.
Świdnica/Wrocław: Świdnicka SP 1 wśród finalistów konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”
Fot. UMWD
Jak ratować siebie i innych? Sporo na ten temat wiedzą uczniowie zerówki w Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy. Są oni finalistami V edycji Konkursu dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” współorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. To sukces, bo udało im się wybić spośród 40 tys. uczestników!

O tytuł mistrza młodzi Dolnoślązacy walczyli w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Do konkursu przystąpiło ponad 40 tys. dzieci z klas "0", I-III, IV-VI i gimnazjów z terenu całego województwa. Po eliminacjach do finału zakwalifikowało się 120 dzieci.

W kategorii zerówek zwyciężyło Przedszkole Miejskie nr 27 z Jeleniej Góry, młodzi świdniczanie zajęli szóste miejsce. W kategorii klas I–III bezkonkurencyjna się okazała Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie, a w kategorii dla starszych uczniów podstawówek – drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim. Gimnazjaliści triumfowali indywidualnie, najwyższe miejsce na podium zajęła Karolina Gławdecka (Gimnazjum nr 3 Jelenia Góra).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group