Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicka zalepka listowa

Piątek, 24 sierpnia 2018, 15:07
Autor: red
Świdnica: Świdnicka zalepka listowa
Fot. UM Świdnica
Jesteśmy w przededniu wielu ważnych wydarzeń i uroczystości w Świdnicy, które mają przypominać mieszkańcom o 100–leciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji miasto przygotowało także okolicznościową zalepkę listową, którą oklejane będą koperty urzędowych pism. Jest to okrągła naklejka z herbem miasta i napisem „100-lecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018. Miasto Świdnica”.

Pierwowzorem winiet listowych były pieczęcie odciskane w gorącym laku lub wosku wylanym na kartkę papieru. Pojawiły się one około 1850 roku, kiedy nie znano jeszcze kopert. W takiej formie stosowane były aż do I wojny światowej. W późniejszym okresie, aby zaoszczędzić koszty, używano tylko stempli, a następnie drukowano pieczęć na papierze listowym lub kopercie.

- Przygotowano 22 tysiące sztuk zalepek listowych, które posłużą pracownikom magistratu do oklejana urzędowych kopert do końca tego roku. Jeśli nie oczekują Państwo na korespondencję od nas, a chcielibyście otrzymać taką pamiątkową zalepkę, to zapraszamy do Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Świdnicy – mówi Jacek Piekunko, dyrektor Wydziału Promocji.

Przypominamy również, że w specjalnej zakładce poświęconej tematowi 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości publikowane są rozmaite informacje o aktualnych i planowanych wydarzeniach w ramach obchodów. Można w niej znaleźć także galerie zdjęć i relacje z przedsięwzięć, które już się odbyły.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group