Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicki policjant w pościgu

Piątek, 18 czerwca 2021, 7:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: red
Świdnica: Świdnicki policjant w pościgu
Fot. Policja Dolnośląska
Odzyskany rower, który chwilę wcześniej został skradziony, i zatrzymany sprawca tej kradzieży, to efekt działań podjętych przez świdnickiego policjanta, który w dniu wolnym od służby przyjechał z rodziną do wrocławskiego aquaparku.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej na oczach przechodniów odciął obcęgami zabezpieczenie roweru, a następnie nim odjechał. Świadkowie zdarzenia zareagowali natychmiast i wołali o pomoc, gdy zobaczyli, jak oddala się on skradzionym jednośladem.

Jedną z osób, która zauważyła to zajście przy wrocławskim aquaparku, był policjant spędzający tam z rodziną swój wolny czas. Mundurowy, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, bez chwili wahania podjął pościg za 27-latkiem. Pomogli mu w tym dwaj młodzi mężczyźni, którzy widząc, jak biegnie on za rowerzystą, udostępnili mu miejsce w swoim samochodzie, aby wspólnie dogonić złodzieja.

Na ulicy Łódzkiej wyprzedzili oni autem uciekającego rowerem mężczyznę. Policjant wraz z jednym z nich szybko wysiedli z samochodu, a następnie skutecznie uniemożliwili 27-latkowi dalszą ucieczkę. Na miejscu zdarzenia interweniowali też funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki, którzy zostali powiadomieni o tej sytuacji. Przejęli oni ujętego mężczyznę i wykonali dalsze czynności z jego udziałem.

Jak się okazało, 27-letni wrocławianin był także poszukiwany w celu odbycia sześciomiesięcznej kary pozbawienia wolności. Został on zatrzymany i teraz o jego dalszych losach zdecyduje sąd. W konsekwencji swoich działań może on spędzić za więziennymi kratami zdecydowanie dłużej niż poł roku, ponieważ za przestępstwo kradzieży, którego się dopuścił, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group