Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnickie nauczycielki z honorowymi odznakami obrońców praw dziecka

Czwartek, 28 stycznia 2016, 7:17
Aktualizacja: 22:54
Autor: opr.red.
Świdnica: Świdnickie nauczycielki z honorowymi odznakami obrońców praw dziecka
Fot. nadesłane
Małgorzata Gryń–Chlebicka i Alicja Matysik – dyrektorki odpowiednio – Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu i Gimnazjum nr 2 im. Olimpijczyków Polskich dołączyły do grona osób wyróżnionych Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw dziecka. Dla wszystkich wyróżnionych przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka – dziecko stanowi priorytet w zawodowej pracy. Nie inaczej jest w przypadku świdnickich pedagogów.

Małgorzata Gryń-Chlebicka i Alicja Matysik honorowe odznaki RPD odebrały z rąk Marka Michalaka 26 stycznia podczas wizyty w Biurze Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie. - To ogromne wyróżnienie i zarazem zobowiązanie do podejmowania jeszcze większych starań w naszej codziennej pracy – mówiła Małgorzata Gryń-Chlebicka.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka to wykonany w metalu srebrzony i oksydowany medal. Na stronie licowej widnieje portret Janusza Korczaka oraz hasło Infantis Dignitatis Defensori (Obrońcy Godności Dzieci). Na stronie odwrotnej medalu umieszczono napis: Rzecznik Praw Dziecka oraz wizerunek drzewa z młodym pędem u dołu. Medal został ustanowiony przez Prezydenta RP w 2013 r. na wniosek Rzecznika Praw Dziecka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group