Niedziela, 28 czerwca

Świdniczanie podziękują za beatyfikację

Audio

Czytaj na głos

Autor: GrA 1 min czytania

Dziś w stolicy diecezji świdnickiej mieszkańcy całego jej rejonu podziękują za beatyfikację Jana Pawła II.

Sobota upłynie w Świdnicy pod hasłem wspólnej modlitwy i zabawy. Świdniczanie uczczą dziś bowiem beatyfikację Jana Pawła II. W ramach Diecezjalnego Dziękczynienia za beatyfikację zaplanowano wiele atrakcji.

Uroczystości diecezjalnego święta rozpocznie o godzinie 15.30 blok słowno-muzyczny w wykonaniu świdnickich zespołów artystycznych. Następnie o godzinie 17.00 w świdnickim kościele pw. św. Józefa zostaną odprawione Nieszpory, stamtąd o godzinie 17.30 do świdnickiej katedry wyruszy uroczysta procesja z relikwiami św. Stanisława. O godzinie 18.00 zaplanowano Mszę Świętą, której przewodniczyć będzie ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski. Diecezjalne święto zwieńczy koncert Eleni, który odbędzie się na placu Jana Pawła II oraz Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka