Monachium: Świdniczanin mistrzem świata!

Sobota, 7 sierpnia 2010, 20:43
Aktualizacja: 20:52
Autor: Mateusz Dzień vel Rakoczy
podium Mistrzostw Świata w Monachium
Jak do tej pory o Tomaszu Pałamarzu mówiło się niewiele, teraz z pewnością wszystko ulegnie zmianie. Świdnica ma bowiem mistrza świata juniorów w strzelectwie sportowym.

Podczas rozgrywanych w Monachium Mistrzostw Świata juniorów Tomasz Pałamarz, zawodnik Śląska Wrocław stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii strzelania z pistoletu (50 m) Świdniczanin, absolwent II LO wyprzedził „o włos” Włocha Dino Brigantiego. Obaj uzyskali wynik 558 pkt., a o zwycięstwie naszego reprezentanta zadecydowała większa liczba trafionych „10”. Za nimi uplasował się Niemiec Andreas Heise.

Niemieckie mistrzostwa były niezwykle udane dla reprezentantów Polski. Oprócz złotego medalu Tomka Pałamarza, biało-czerwoni dorzucili jeszcze jeden krążek z najcenniejszego kruszcu. W rywalizacji drużynowej w konkurencji karabinu dowolnego 50 m leżąc Polacy po niezwykle emocjonującej walce pokonali Niemców i Amerykanów.