Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 688
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzickie atrakcje

Czwartek, 29 lipca 2021, 7:54
Aktualizacja: 9:54
Autor: red
Świebodzice: Świebodzickie atrakcje
Fot. organizatorzy
Najbliższy czas w Świebodzicach będzie wypełniony bardzo ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi oraz sportowymi.

Już 29 lipca (czwartek) w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Rozmowy przy kawie, czyli… Historia Regionu”. Prelekcję poprowadzi Pani Agnieszka Dobkiewicz, autorka książek „Mała Norymberga” i „Dziewczyny Gross-Rosen”, która opowie o zapomnianych tragediach, jakie rozegrały się w KL Gross-Rosen. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

W piątek (30 lipca) o godzinie 13:00 zapraszamy do ogrodu MDK. Na mieszkańców czekać będzie wiele ciekawych atrakcji, które z pewnością spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym. Podczas Pikniku międzypokoleniowego będzie można m.in.: skorzystać z warsztatów dietetycznych oraz warsztatów malowania na kubkach, kamykach i płótnie, nauczyć się podstawowych kroków salsy i rumby, a także zatańczyć zumbę. Dla widowni wystąpią również: zespół „Świebodziczanie", Katarzyna Lipert oraz Zespół „Ślad”. Ponadto będzie można zjeść pyszną pizzę, przygotowaną przez Restaurację Pełna Micha, skosztować ciast, napić się kawy czy wziąć udział w konkursach z nagrodami! Środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przekazane na leczenie małego świebodziczanina - Adrianka Nowackiego, który choruje na białaczkę limfoblastyczną.

Natomiast o godzinie 21:30 ogród MDK zamieni się w kino plenerowe. Wyświetlony zostanie film pt. „Ciemno, prawie noc” na podstawie powieści Joanny Bator, którego sceny były kręcone m.in. w Świebodzicach. Przed projekcją Pani Róża Stolarczyk opowie historie domu w którym były nagrywane kadry do filmu.

Organizatorem wydarzeń jest Miejski Dom Kultury w Świebodzicach.

W sobotę (31 lipca) w świebodzickim Rynku odbędzie się IX Międzynarodowy Wałbrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych - etap świebodzicki. W ramach wydarzenia ulicami miasta przejadą piękne, stare pojazdy, które następnie będą eksponowane przed Ratuszem. Impreza rozpocznie się o godzinie 11:30 i potrwa do godziny 13:30.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Świebodzice i Stowarzyszenie Moto-Weteran Wałbrzych. Ponadto podczas wydarzenia będzie możliwość dokonania samospisu internetowego w ramach trwającego do 30 września Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Urzędnicy będą służyć pomocą.

Tego samego dnia (31 lipca) zapraszamy Miłośników sportowych emocji na boisko obok Basenu Letniego przy ul. Rekreacyjnej 1. Tam odbędzie się III już runda Grand Prix Świebodzic w siatkówce plażowej. Zawodnicy z różnych miast będą rywalizowali o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej turnieju. Z pewnością będzie się działo!

Organizator imprezy: OSiR Świebodzice Spółka z o.o.

Natomiast w niedzielę (1 sierpnia) o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się koncert „Lata Dwudzieste, Lata Trzydzieste”. Wydarzenie rozpocznie się odśpiewaniem hymnu Polski dla upamiętnienia 77 rocznicy Powstania Warszawskiego. Następnie dla publiczności zaśpiewają Państwo Danuta Gołdon-Legler oraz Arkadiusz Dotęga, natomiast na fortepianie zagra Pan Jerzy Maciej Karolkiewicz.

Organizatorem koncertu jest Miejski Dom Kultury w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group