Nazwa "Dinozaury" odnosi się do wymogu wiekowego, do grupy można dołączyć dopiero po ukończeniu 40 lat. W ciągu tych trzech dekad wielu członków stowarzyszenia przeniosło się do innych miast w Polsce i za granicą, jednak co roku przybywają na spotkanie, by podtrzymać więzi. Na tegorocznym spotkaniu, które odbyło się 6 lipca, obecni byli członkowie z Polski, a także m.in. Niemiec, Holandii i Grecji.
Od czterech lat członkiem grupy jest także Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, który obecny był na spotkaniu. Stowarzyszenie liczy ponad 50 członków i jest otwarte na nowe osoby, nie tylko z Pełcznicy. Obecnie do grupy dołączają już przedstawiciele drugiego pokolenia czterdziestolatków, kontynuując tradycję swoich rodziców. Stowarzyszenie Dinozaurów jest niezwykłym przykładem, jak silne mogą być więzi między ludźmi, nawet po wielu latach i mimo odległości. Spotkania te są dowodem na trwałość przyjaźni oraz wspólnoty, która przez ponad trzy dekady potrafiła przetrwać zmieniające się okoliczności życiowe jej członków.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.