Czytających: 2351

II-liga siatkarek: Świetny mecz MKS–u, udane zakończenie roku

Niedziela, 16 grudnia 2012, 15:01
Aktualizacja: 15:04
Z bardzo dobrej strony pokazały się siatkarki MKS–u Świdnica w kończącym rok 2012 II–ligowym meczu z Sokołem Katowice. W spotkania ligowych sąsiadów czwarty w tabeli MKS pewnie pokonał 3:1 trzeciego Sokoła Katowice.

W pierwszym secie świdniczanki nie pozostawiły rywalkom złudzeń, który z zespołów był lepszy w otwierającej partii wygrywając do 15. Po zmianie stron na parkiecie była już wyrównana walka. Przez większą część drugiej odsłony wynik oscylował wokół remisu, w końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak gospodynie zwyciężając 25:21. Słabsze momenty przyszły w drugiej części trzeciego seta, rywalki odskoczyły na kilka punktów i wygrały 25:22. Do swojej gry w tym pojedynku nasze zawodniczki wróciły w czwartej partii rozbijać przyjezdne 25:15 i wygrywając całe starcie 3:1.

MKS Świdnica - Sokół Katowice 3:1 (25:15, 25:21, 22:25, 25:15)

MKS: Małodobra, Lizner, Bernaciak, Krusiewicz, Sobolewska, Gancarz, Szczurek oraz N. Gezella, M. Gezella, Woźniak, Olczyk, Gabryańczyk