Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kalno: Święto Ziemniaka w Kalnie

Środa, 12 października 2016, 16:35
Autor: red
Kalno: Święto Ziemniaka w Kalnie
Fot. UM Żarów
Niby pospolity, a przepadają za nim prawie wszyscy. Ziemniak, bo o nim mowa był także głównym "bohaterem" święta, jakie zorganizowali mieszkańcy Kalna oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów nie zabrakło konkursów, sportowych zawodów oraz pysznego jadła serwowanego przez mieszkańców wsi. Honorowy patronat nad meczem piłki siatkowej objął burmistrz Leszek Michalak, który ufundował również główną nagrodę w sportowych rozgrywkach.
- Po trudnej rywalizacji mecz Kalno kontra reszta świata wygrali nasi chłopcy z Kalna. Dobrze bawili się także najmłodsi, dla których ogłosiliśmy dwa konkursy na "Najlepiej ozdobionego ziemniaka" i "Największego ziemniaka". Przygotowania do wspólnej ziemniaczanej zabawy rozpoczęły się już na zajęciach świetlicowych, gdzie dzieci mogły stroić i ozdabiać ziemniaki. Tradycyjnie nie zabrakło swojskich przysmaków, a wśród nich pieczonych ziemniaków z masełkiem, kiełbasy, ziemniaczanej sałatki, kaszanki w dwóch rodzajach z cebulką i kapustą kiszoną, domowych ciast, przeróżnych przetworów ze spiżarni naszych gospodyń, pajdy swojskiego chleba ze smalcem i kompotu z jabłek. Hitem imprezy okazał się gulasz z kociołka ... - relacjonuje Ewa Wołek z Kalna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group