Wtorek, 23 czerwca

Święty Mikołaj patronem Szkoły Podstawowej w Pastuchowie

Audio

Czytaj na głos

Autor: red. 1 min czytania

Szkoła Podstawowa w Pastuchowie, jako druga w województwie wybrała na swojego patrona Świętego Mikołaja. Uroczystość nadania imienia odbyła się nie bez powodu 6 grudnia.

Tego dnia do szkoły przybyli znakomici goście. Kuratorium Oświaty reprezentowała Wicekurator Dolnośląski Danuta Leśniewska, władze gminy burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz oraz licznie przybyli radni Rady Miejskiej, natomiast samorząd powiatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego Sabina Cebula. Nie zabrakło również dyrektorów gminnych placówek oświatowych, księży, członków Rady Sołeckiej oraz rodziców uczniów.

Po powitaniu gości przez dyrektor szkoły Małgorzatę Adamowicz, dzieci w programie artystycznym przybliżyły postać Świętego Mikołaja. W pięknie przygotowanej inscenizacji uzasadniły swój wybór. Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Pilecka uroczyście odczytała i wręczyła Akt Nadania Imienia. Symboliczną tablicę odsłoniła dyrektor Małgorzata Adamowicz wraz burmistrzem i ks. Proboszczem. Następnie przemówili zaproszeni goście, którzy pogratulowali społeczności szkoły dokonanego wyboru. Jak przystało na dzień Św. Mikołaja nie przybyli z gołymi rękami.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka