Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

region-Jaworzyna Śląska: Święty przyjechał…motorakiem

Niedziela, 6 grudnia 2009, 13:14
Aktualizacja: 19:23
Autor: JoKa
region-Jaworzyna Śląska: Święty przyjechał…motorakiem
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Brak śniegu sprawił, że św. Mikołaj musi korzystać z innych środków transportu. Takim pojazdem na pewno jeszcze nie jechał – za sanie posłużył mu motorak, zabytkowy czeski szynobus. Mikołaja z pomocnikami witało prawie pół tysiąca dzieci. Aż tyle maluchów przyjechało dzisiaj do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

Oczekiwanie na prezenty umiała moc atrakcji, przygotowanych przez tłum pomocnych elfów, śnieżynek, strażaków i policjantów z komisarzem Lwem. W dawnych warsztatach kolejowych zorganizowano konkursy plastyczne, karaoke, pokazy żonglerki, quizy o bezpieczeństwie. Dzieciaki mogły spróbować pyszności przygotowanych przez lokalne restauracje, spróbować samodzielnie ugasić wężem strażackim pożar albo pojechać drezyną.

- Od lat wspieramy podopiecznych Domów Dziecka, Ośrodków Pomocy Społecznej i organizacji charytatywnych – tłumaczy Edyta Płoszaj, współorganizatorka spotkania z Mikołajem . – Ale w tym roku dzięki zaangażowaniu Muzeum w Jaworzynie mogliśmy zaprosić aż tak dużo maluchów i to nie tylko z powiatu świdnickiego. Z okazji skorzystały całe rodziny także z Wrocławia i Wałbrzycha. Bez względu na to, skąd dzieci przyjechały, na każde czekała paczka.

- Prezenty są świetnie – zgodnie twierdzili obdarowani. Choć nie było w paczkach najbardziej oczekiwanych komputerów, zawartość bardzo się podobała. Dzieci dostały książki, pluszowe zwierzątka, film rysunkowy „Był sobie człowiek”, soki, owoce i mnóstwo słodyczy. – Gdyby nie pomoc samorządów i wielu sponsorów Mikołaj sam by takich podarunków nie przygotował – podkreśla Edyta Płoszaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group