Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sytuacja w Świdnicy unormowana

Środa, 26 czerwca 2013, 14:19
Aktualizacja: 1:33
Autor: red.
Świdnica: Sytuacja w Świdnicy unormowana
Fot. archiwum
Wszystkie drogi przejezdne, brak rozlewisk – to stan od środowego rana w Świdnicy po ostatnich ulewach. Nadal jednak można zaobserwować zdecydowanie wyższy poziom na rzece Bystrzycy. Ta sytuacja będzie się utrzymywała przez najbliższe dni. Prognozy przewidują dalsze opady deszczu, w związku z tym prowadzony jest stały monitoring, a wszystkie służby są w pełnej gotowości.

Ze względu na długotrwałe i intensywne opady deszczu ziemia, która jest bardzo namoknięta, może powodować obsuwanie się skarp, szczególnie w pobliżu zbiorników i cieków wodnych. Również drzewa rosnące na pochyłościach terenu, odchylone od pionu lub w pobliżu miejsc, gdzie były prowadzone roboty, ze względu na rozmiękczenie gruntu, mogą nagle i w sposób niekontrolowany runąć.

Dlatego ostrzegamy mieszkańców przed zbliżaniem się do brzegów rzek, stawów i innych tego typu miejsc. Prosimy także o zachowanie ostrożności w trakcie przebywania w parkach, na skwerach lub innych miejscach, gdzie są duże skupiska drzew. W związku z kończącym się rokiem szkolnym apelujemy również do rodziców i opiekunów o zachowanie rozwagi i troski, aby dzieci nie były pozostawiane bez opieki – mówi Krzysztof Jaśkowiak z Referatu Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group