Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Szczególnie zagrożeni

Niedziela, 5 kwietnia 2020, 15:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 10:48
Autor: red
Żarów: Szczególnie zagrożeni
Fot. UM Żarów
Zagrożenie koronawirusem, kwarantanna, izolacja – chociaż dla wielu ta sytuacja może oznaczać zwolniony tryb działania, to dla jednostek miasta profesjonalnie zajmujących się udzielaniem pomocy jest wyzwaniem wymagającym szybkiego dostosowania się do niecodziennych okoliczności.

W związku z sytuacją wystąpienia koronowirusa, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie zwraca się ze szczególnym apelem do wszystkich mieszkańców naszej gminy o objęcie, w tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególną opieką osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie pilnych spraw urzędowych.

- Zwróćmy uwagę, czy w naszym najbliższym otoczeniu nie ma osób, którym możemy pomóc. Bądźmy wrażliwi na osoby starsze, samotne, z niepełnosprawnościami. Zadbajmy, by seniorzy czy osoby samotne nie czuły się w tych dniach pozostawione bez pomocy. Okazujmy także zainteresowanie, postarajmy się o regularny kontakt telefoniczny – mówi Małgorzata Siemińska kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Jednocześnie informujemy, że osoby potrzebujące pomocy mogą również kontaktować się z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie pod nr tel. 74/ 858-07-45 w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 7:30 do 15:30 oraz we wtorki od 8:00 do 16:00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group