Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szeroki wybór

Sobota, 9 maja 2020, 9:59
Autor: red
Świdnica: Szeroki wybór
Fot. UM Świdnica
59 osób zgłosiło 156 propozycji imion dla dwóch autobusów elektrycznych. Już niedługo będą się mogły one nazywać: Dzik i Gryf, Bateryjka i Elektra lub Księżna Agnieszka i Świdnicki Książę.

Teraz w głosowaniu internetowym na profilu miasta na Facebooku „Świdnica rynek z tradycjami” mieszkańcy wybiorą jedną parę imion, która podoba im się najbardziej.

Od 8 do 15 maja będzie możliwość oddania 1 głosu na jedną z trzech par nazw dla autobusów elektrycznych.

- Bardzo dziękujemy za nadesłane przez Państwa propozycje imion dla naszych nowych autobusów elektrycznych. Mieliśmy duży problem z wyborem, ale po długich dyskusjach na podium uplasowały się trzy pary nazw: Dzik i Gryf, Bateryjka i Elektra oraz Księżna Agnieszka i Świdnicki Książę. Teraz zapraszamy do kolejnego etapu zabawy – głosujcie, a my oczywiście zwycięskie propozycje nagrodzimy – mówi Tomasz Kurzawa, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Świdnica.

Dwa dwunastometrowe autobusy elektryczne marki Volvo na trasy linii 1 oraz 6 wyjadą w drugiej połowie maja. Każdy pojazd może pomieścić ponad 70 pasażerów, w tym 31 na miejscach siedzących. Autobusy zasilane są bateriami trakcyjnymi o pojemności 200 kWh, które umożliwią przejazd na jednym ładowaniu trasy o długości powyżej 100 kilometrów. Ładowanie odbywać się będzie w zajezdni MPK poprzez gniazdo plug-in oraz przez pantograf opuszczany na specjalne szyny umieszczone na dachu pojazdu. Ich zakup dofinansowany został ze środków NFOŚiGW.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group