Wtorek, 16 czerwca
17°C Jelenia Góra

Szkoła uczy nie tylko w szkole

Audio

Czytaj na głos

Autor: red. 1 min czytania

Uczniowie klas: 2a, 2b, 2c Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy uczestniczyli 26 marca w zajęciach w Nadleśnictwie Świdnica. Gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić pierwszą w Polsce sztuczną jaskinię nietoperzy.

W Stacji Edukacji Ekologicznej uczniowie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych, podczas których badali przy użyciu mikroskopu próbki fragmentów płuc, kości ludzkiej, pantofelka. Kolejne zajęcia umożliwiły uczniom poznanie życia nietoperzy, niezwykle ciekawych ssaków. Na koniec zajęć ,pod kierunkiem Leśniczego, uczniowie utrwalili wiedzę o gatunkach drzew.

Zajęcia prowadzone przez ludzi z pasją wywarły spore wrażenie na młodzieży. Okazało się, że nauka może być przyjemna.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka