Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 1015
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Szkoła w Imbramowicach w gronie najlepszych

Poniedziałek, 13 czerwca 2016, 14:39
Aktualizacja: 14:40
Autor: red
Imbramowice: Szkoła w Imbramowicach w gronie najlepszych
Fot. UM Żarów
Choć nie wrócili do szkoły z medalami i pucharami, odnieśli wielkie zwycięstwo.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach, jako jedyna placówka szkolna reprezentowała województwo dolnośląskie na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o "Puchar Bałtyku" w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Sportową rywalizację zakończyli na 11. i 14. miejscu, ale nie same miejsca były najważniejsze.
- Po dwóch dniach sportowych wrażeń, drużyny Szkoły Podstawowej z Imbramowic zajęły 11. miejsce w kategorii dziewczęta i 14. miejsce w kategorii chłopcy. Na takich samych miejscach drużyny zostały sklasyfikowane wśród wszystkich szkół podstawowych w Polsce w tej dyscyplinie w roku szkolnym 2015/2016. Trzeba przyznać jednak, że poziom prezentowany przez nasze zawodniczki i zawodników był naprawdę bardzo wysoki. Awans do Igrzysk Młodzieży Szkolnej to ogromny sukces imbramowickiego unihokeja - cieszą się opiekunowie drużyny z SP Imbramowice Janusz Dominik oraz Renata Konior.

XXIII Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o "Puchar Bałtyku", który odbywał się w Elblągu jest największą imprezą w kraju i jedną z większych w Europie. Wzięły w nim udział 72 drużyny i 900 zawodników. W ramach festiwalu zawodnicy uczestniczyli w licealiadach, gimnazjadach oraz igrzyskach młodzieży szkolnej.

Skład drużyny SP Imbramowice:

Dziewczęta: Wiktoria Kobel, Oliwia Kościelniak, Roksana Nowak, Sandra Skowrońska, Andżelika Klimala, Natalia Kroczak, Karolina Ciastoń, Sylwia Surzyn, Daria Kołacińska.

Chłopcy: Jakub Żywioł, Igor Kubanek, Kacper Schumann, Damian Dychus, Aleks Zajonz, Kacper Fita, Antoni Seruga, Jan Chlewicki, Kamil Sowroński.

Opiekun drużyny: Janusz Dominik i Renata Konior.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group