Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1011
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Szlachetna Paczka

Wtorek, 10 grudnia 2019, 7:32
Aktualizacja: 9:33
Autor: red
Witoszów Dolny: Szlachetna Paczka
Fot. Gmina Świdnica
Ostatni rok jedynej klasy ósmej w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym jest wyjątkowy nie tylko ze względu na końcowy egzamin i intensywne przygotowania do niego.

Po raz ostatni uczniowie wzięli udział jako jeden zespół w akcji "Szlachetna Paczka, pomagając wybranej rodzinie w potrzebie. Tym razem była to samotna mama wychowująca dwójkę dzieci z Żarowa.

Pośród trzech kluczowych potrzeb rodziny znalazły się żywność, środki czystości i fotel jednoosobowy. Dzięki zaangażowaniu całej klasy wszystkie potrzeby rodziny zostały zaspokojone! Zgromadzone produkty zostały zapakowane w 17 kartonów. Każdy członek rodziny został też obdarowany wymarzonym upominkiem takim jak zegarek, klocki, torebka. Akcję jak co roku zainicjowała grupa aktywnych rodziców uczniów z klasy. Kilkoro z nich mogło wziąć udział w pakowaniu paczki, które miało miejsce dokładnie w dniu Świętego Mikołaja! To były zdecydowanie najlepsze Mikołajki w tej klasie! Dzień obdarowywania innych, radosnego przeżywania pakowania upominków dla rodziny, która jest w zdecydowanie trudniejszej sytuacji finansowym niż jakikolwiek uczeń klasy.
- Od siedmiu lat uczniowie z tej klasy wraz ze swoimi rodzicami jako oczywistość traktują potrzebę dzielenia się z rodzinami w potrzebie, a idea "Szlachetnej Paczki" umożliwia w mądry sposób skierować taką pomoc tam, gdzie jest ona rzeczywiście potrzebna - mówi Dorota Nowakowska, nauczyciel ze SP w Witoszowie Dolnym.

Jak podkreśla dyrektor placówki, Krystyna Kwaśnik rodzice w tym dniu przygotowali niespodziankę dla całej klasy - piękny tort podsumowujący siedem wspólnych akcji w ramach "Szlachetnej Paczki". Świadomość, że to ostatnia wspólna paczka, wywołała w wielu uczniach uczucie żalu i rozrzewnienia. Wychowawczyni, która od czwartej klasy wraz z całą społecznością angażuje się w akcję, życzyła swoim ósmoklasistom, by stali się inicjatorami podobnych akcji w swoich nowych szkołach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group