Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sady: Szlak pieszy w Sadach

Niedziela, 2 września 2018, 7:04
Aktualizacja: 9:07
Autor: red
Sady: Szlak pieszy w Sadach
Fot. UG Marcinowice
Zakończony został I etap budowy szlaku w Sadach. W porozumieniu z Powiatem Świdnickim wykonano ok. 210 m dł. szklaku pieszego, który docelowo ma prowadzić przez całą miejscowość.

Na to zadanie gmina Marcinowice pozyskała promesę z budżetu Województwa Dolnośląskiego przyznaną w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w kwocie 25 tys. zł. Sady to malownicza miejscowość położona u samych stóp Ślęży, budowa szlaku zwiększy jej walory turystyczne i dostępność dla licznie odwiedzających ją turystów.

W dniu 30 sierpnia 2018 r. dokonano odbioru inwestycji, w którym uczestniczyli wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, starosta Powiatu Świdnickiego Piotr Fedorowicz, kierownik ref. Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej Ewa Fiedler-Łeńska, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński, radny miejscowości Sady Zbigniew Dżugaj, wykonawca oraz pracownicy urzędu gminy i starostwa.

Wójt gminy podziękował wykonawcy i staroście:
- Jestem zadowolony z wykonanej pracy, dziękuję wykonawcy za solidne i szybkie działanie, dziękuję staroście za współpracę, dzięki której możemy wykonać kolejne wspólne zadanie– dodał wójt.

Z budżetu gminy na ten cel wydatkowano 76 tys. zł, w tym dofinansowanie 25 tys. zł z budżetu województwa. Powiat Świdnicki przeznaczył na realizację zadania kwotę 31 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group