Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szukali stajenki

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 21 grudnia 2009, 8:02
Aktualizacja: 8:25
Autor: MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nie był to po prostu kolejny koncert kolęd – wzbogaciły go nowoczesne aranżacje utworów, a przede wszystkim inscenizacja teatralna, która nawiązywała do świąt, ale nie miała wiele wspólnego z jasełkami.

Koncert „Szukajmy stajenki” w wykonaniu chóru „Pryma Voce” z III LO odbył się przy pełnej widowni teatru. Można było usłyszeć mniej znane kolędy, w tym łacińskie, wiersze i piosenki świąteczne, a ramę tego wszystkiego stanowił pojedynek diabła i anioła o duszę malarza Nikifora, tworzącego obraz szopki.

Diabeł – wyluzowany gość w garniturze, przedstawiciel piekielnej agencji reklamowej usiłował w wigilijny wieczór zdobyć jedną jedyną brakującą mu do zamknięcia rachunku duszę. Za cel obrał więc sobie trawionego zwątpieniem i rozgoryczeniem malarza, którego bronił dzielnie anioł w postaci poetki z piórami we włosach.

Jak czytamy na stronie internetowej III LO: Chór Pryma Voce III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Świdnicy wywodzi swe tradycje z wcześniejszej istniejących zespołów chóralnych Liceum Pedagogicznego, Studium Wychowania Przedszkolnego i Studium Nauczycielskiego. Aktualnie trzon chóru stanowią uczniowie z klas o profilu muzycznym oraz chętni uczniowie z całej szkoły. Chór specjalizuje się w muzyce a capella, choć wykonuje również utwory z udziałem solistów i zespołów instrumentalnych. Od wielu lat prowadzony jest przez Zdzisławę Patałę, Barbarę Piórkowską i Teresę Pulsakowską-Daniel.

W roli anioła wystapiła Magdalena Szarwaryn, Nikifora zagrał Kamil Lach, a diabła Karol Pisowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group