Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1311
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Szykują kolejne tereny

Wtorek, 13 grudnia 2022, 15:36
Autor: red
Gmina Żarów: Szykują kolejne tereny
Fot. UM Żarów
Trwają prace na Żarowskiej Podstrefie Ekonomicznej, które realizowane są w ramach pozyskanych środków finansowych z Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Inwestycje polegają na budowie sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz rurociągu tłocznego, przepompowni ścieków sanitarnych wraz z jej zasileniem. Jest to kolejne ważne zadanie inwestycyjne na terenie naszego miasta.

- Na realizację tej inwestycji pozyskaliśmy dofinansowanie z Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Przypomnę, że wiele było zadań, które zostały wykonane ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej na terenie naszej gminy. Była to budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, ścieżek rowerowych czy Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” w Żarowie. Zakres prac na Żarowskiej Podstrefie Ekonomicznej obejmuje budowę drogi, infrastruktury technicznej oraz przygotowanie i dokupienie terenów inwestycyjnych. Jest to inwestycja ukierunkowana pod małych i średnich przedsiębiorców. W przyszłości, dochodem gminy będą podatki od wybudowanych i funkcjonujących tutaj firm – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wszystkie prace, które prowadzimy na strefie realizowane są w ramach projektu „Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Żarowie”. Koszt przedsięwzięcia wynosi 5 650 000,00 zł. Inwestycja finansowana jest ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego przez gminę dofinansowania z Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej w wysokości 2.999.537,12 zł.

Termin zakończenia prac to drugi kwartał 2023 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group