Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1249
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uciechów/ Świdnica: Tam znaleźć możesz przyjaciela

Czwartek, 24 listopada 2011, 7:57
Aktualizacja: Wtorek, 24 stycznia 2012, 11:37
Autor: Ika
Uciechów/ Świdnica: Tam znaleźć możesz przyjaciela
Fot. użyczone
Uciechów, wieś nieopodal Dzierżoniowa. Stare baraki po dawnym PGR–ze straszą z zewnątrz swym wyglądem. Jednak na samym skraju tej zabudowy znajduje się miejsce gdzie każde porzucone, zagubione stworzenie znajdzie swoje miejsce.

Pełną miskę, opiekę weterynarza ,ludzką dobroć i zainteresowanie. Ośrodek Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych oficjalnie rozpoczął swoją działalność w lipcu 2009 roku i od razu przyjął bezdomne psy pod swój dach. Jako jedne z nielicznych nie pobiera żadnych opłat za adopcję psa. Zwierzę jest kompleksowo zaszczepione, zaczipowane, wykastrowane lub poddane sterylizacji i dopiero wówczas trafia do nowego domu. Udogodnieniem dla ludzi pragnących przygarnąć psa do siebie jest również możliwość dowozu zwierzaka. Pracowników schroniska wspierają wolontariusze, bez, których byłoby trudno zaspokoić niematerialne potrzeby psów. Chodzi min. o wyprowadzanie na spacer, naukę czystości i chodzenia na smyczy i zwykłe przyjazne pogłaskanie.
Na chwilę obecną w schronisku znajduje się 27 psów i jeden kot. Właściciel nie dopuszcza do przepełnienia bo to nie służy ani zwierzętom ani ludziom przy nich pracującym. Znalezienie osoby, która podjęłaby się pracy na tak specyficznym stanowisku jest bardzo trudne. Nie wystarczy wykazywać się dobra wolą i empatią. Trzeba być przede wszystkim odpowiedzialnym człowiekiem.

Jak mówią pracujący w Uciechowie pasjonaci, ludzie żyją w przeświadczeniu, że wyjście do schroniska staję się traumą, bo przecież nie można pomóc wszystkim. Ten błąd w myśleniu skazuje tego jednego, jedynego psa na miesiące , lata spędzone „za kratami”. A wystarczy poczuć impuls i życie za sprawą nowego domownika może zmienić się na lepsze. Czy nie miło jest gdy po powrocie do domu nasz największy fan wita nas od progu radośnie wymachując ogonem.

Najpilniejszymi potrzebami w tej chwili jest karma sucha lub mokra oraz smycze i obroże.

Zdarza się, że psiaki nie zdążą być zaadoptowane. Zdychają samotnie, wciąż czekając na właściciela. To właśnie dla tych najbardziej zagubionych, przestraszonych wskazana jest najszybsza adopcja.

Chętnych do zmiany losu na lepszy psów ze schroniska w Uciechowie zapraszamy w odwiedziny.

Ośrodek Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych
Os. Białe 7
Uciechów
58-203 Dzierżoniów

tel. 510 433 322, 889 137 137
e-mail: schronisko-uciechow@31.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group