Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Targira–art. 2016

Poniedziałek, 20 czerwca 2016, 15:40
Aktualizacja: 15:41
Autor: red
Świebodzice: Targira–art. 2016
Fot. UM Świebodzice
Za nami trzydniowe święto sztuki i rzemiosła Targira–art.

Świebodzice już po raz szósty stały się stolicą polskiego rzemiosła i sztuki użytkowej w najlepszym wydaniu. Kilkudziesięciu wystawców z całego kraju zaprezentowało swoje wyroby m. in. z ceramiki, papierowej wikliny, filcu; niekonwencjonalną biżuterię, obrazy, decoupage i wiele innych.

Festiwal uroczyście otworzył patron honorowy wydarzenia, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.
- To wydarzenie wyjątkowe, umożliwiające spotkanie polskich artystów. Świebodzice mają duże tradycje przemysłowe, ale rzemiosło także było tu mocno zakorzenione, więc tym bardziej cieszę się, że taki festiwal odbywa się już po raz szósty właśnie w Świebodzicach – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Licznie zaproszonych gości witał gospodarz i organizator Targiry, Janusz Kujat. Wśród nich byli m. in. posłanka na Sejm RP Katarzyna Izabela Mrzygłocka, poseł Wojciech Murdzek, Mirosław Posłuszny, Prezes Zrzeszenia Handlu i Usług, prof. Michał Sachanbiński, rektor jedynej w Polsce Szkoły Wyższej Rzemiosł Artystycznych a także radni, szefowie miejskich instytucji.

Na targach można było odnotować także reprezentację świebodzickich twórców – swoje piękne prace prezentowała np. malarka Edyta Kulpa oraz Wiesława Kluk, zajmująca się biżuterią sutasz.

Grand Prix festiwalu zdobyła wałbrzyszanka Estera Grabarczyk, która w Świebodzicach jest obecna od początku istnienia Targiry.
- Jestem związana z tym festiwalem, to wyjątkowe wydarzenie z wyjątkowym klimatem, można tu spotkać naprawdę niezwykłych ludzi – mówiła laureatka.

Nie zabrakło także innego stałego gościa –Franciszka Wieganda, konstruktora niezwykłych zegarów astronomicznych. Jak zawsze mogliśmy także podziwiać przepiękne, szklane rzeźby autorstwa Pawła Borowskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group