Czytających: 2240

Strzegom: Tatami znowu z medalami

Niedziela, 4 czerwca 2017, 11:00
Już po raz 19. w Nowej Soli odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Dzieci i Młodzików w Judo.

Na tych zawodach nie mogło zabraknąć strzegomskiego klubu Tatami.

Honorowy patronat nad turniejem objął marszałek województwa lubuskiego, a głównym organizatorem był klub UKS Ósemka. Przez 4 maty przewinęło się blisko 200 zawodników z 20 klubów z Polski i Niemiec. Jak na zawody mistrzowskie przypadło, stały one na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Nasi judocy osiągnęli następujące wyniki: Grzegorz Wąsowski i Adrian Heil zajęli pierwsze miejsca, na drugim stopniu podium stanął Dawid Kamiński.

Tego samego dnia w Kobierzycach odbyła się II edycja SUPER LIGII JUDO Juniorów Młodszych. Naszych zawodników dobrze tam zapamiętają, bo Krystian Perchun i Kamil Wąsowski wygrali swoje kategorie wagowe. W zawodach MASTERS AMATOR Benedykt Michałowicz zajął drugie miejsce.

W Kobierzycach w SUPER LIDZE Dzieci i Młodzików wystartowało 550 zawodników z kilkudziesięciu klubów w Polsce. Trener Andrzej Rozwałka wystawił 11 swoich podopiecznych. Dla niektórych z nich były to pierwsze zawody, ale jakże udane. Pierwsze miejsca zajęli: Adrian Heil, Grzegorz Wąsowski, Paweł Topa, Bernard Bodnar i Michał Bodnar.

Na drugim stopniu podium stanęła Anna Kubacka. Trzecie lokaty wywalczyli: Sandra Branecka, Julia Stromidło i Krystian Chomiuk. Tuż za podium znalazł się Patryk Michałowicz. Wielkie gratulacje dla wszystkich dzieci z TATAMI Judo Strzegom i dla trenera Andrzeja Rozwałki.

Zajęcia, wyjazdy na zawody oraz dobre wyniki są efektem dofinansowania realizacji zadań publicznych z obszaru wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2017 r. przez Urząd Miejski w Strzegomiu.