Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Teatr świętuje

Niedziela, 20 października 2019, 13:14
Autor: red
Żarów: Teatr świętuje
Fot. UM Żarów
Działają nieprzerwanie od roku końca lat 90–tych XX wieku. Pierwszą siedzibę mieli na plebani w żarowskim kościele.

Rok później przeprowadzili się na ulicę Zamkową w Żarowie i tam tworzą i wystawiają swoje sztuki do dzisiaj. Mowa oczywiście o Teatrze Bezdomnym, który w tym roku świętuje swoje dwudzieste urodziny.

Teatr Bezdomny im. Bohumila Hrabala przez lata działalności przyciągnął do swojej siedziby ogromną liczbę zdolnych, młodych osób. W wielu z nich teatralne deski pozostawiły wielki sentyment, ale i pasję, którą postanowili rozwijać na wyższych uczelniach. Historia pokazała że po około 10 latach od założenia przez Ryszarda Dykcika „małej sceny” w Żarowie, jego dawni podopieczni, dziś już dorośli, wracają. Wracają jako pełni zapału młodzi ludzie: aktorzy, autorzy scenariuszy, fotograficy, malarze, artyści. I dalej tworzą Teatr Bezdomny. Twórcą, opiekunem, reżyserem od samego początku istnienia Teatru Bezdomnego jest Ryszard Dykcik.

Zapraszamy wszystkich sympatyków Teatru Bezdomnego na dwudzieste urodziny, które zaplanowano w czwartek, 24 października na godzinę 18.00 w sali kameralnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ulicy Piastowskiej 10a.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group