Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Teatr wyobraźni

Sobota, 29 maja 2021, 11:42
Autor: red
Świdnica: Teatr wyobraźni
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
„Teatr wyobraźni” w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Świdnicy.

W III LO trwają warsztaty teatralne związane z jedną z najpiękniejszych dziedzin sztuki, jaką jest „teatr wyobraźni”. Zajęcia prowadzą Wojciech Ramus i Michał Jakóbczyk z Fundacji Teatr Wyobraźni, którą na co dzień wspierają wybitni twórcy Teatru Polskiego Radia.

Uczestnicy już pierwszego dnia mieli okazję zapoznać się z zasadami tworzenia słuchowisk radiowych, a także wziąć udział w próbnych nagraniach. Program tej twórczej pracy obejmuje ponadto poznanie zasad i tworzenie scenariusza słuchowiska oraz jego pełną realizację, a także poznanie zasad emisji głosu oraz pracy z mikrofonem przy tworzeniu słuchowisk. Nieobce uczniom będą także aspekty techniczne realizacji słuchowiska – podczas twórczej pracy znajdzie się czas na omówienie sprzętu do realizacji słuchowisk, poznanie zasad realizacji dźwięku w plenerze i w warunkach studyjnych.

Uczniowie zapoznani zostaną także ze sposobami realizacji nagrań, programami do ich obróbki oraz warunkami publikacji nagrań. Dopełnieniem warsztatów będą spotkania z dyrektorem Teatru Polskiego Radia Januszem Kukułą (spotkanie online) oraz spotkania z aktorami i lektorami. Projekt "Teatr Wyobraźni - warsztaty tworzenia teatrów radiowych.", w ramach którego realizowane są te zajęcia, został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Edukacja kulturalna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group