Niedziela, 5 kwietnia
Imieniny: Ireny, Julianny, Wincentego
Czytających: 297
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

To był ich dzień

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 31 stycznia 2020, 11:55
Aktualizacja: 12:56
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
27 stycznia pracownicy wszystkich urzędów pracy obchodzą swoje święto – Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.

Święto upamiętnia podpisanie w dniu 27 stycznia 1919 r. przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego „Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami." Dokument ten jest uznawany za początek Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce.

Tegoroczne obchody Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy świętował dnia 24.01.2020 r. w Sali Narad Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Obchodzone Święto stanowiło okazję do spotkania pracowników urzędów pracy i instytucji rynku pracy z władzami samorządowymi oraz z przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi jak również zaprzyjaźnionymi instytucjami. Była to także okazja do szczególnego docenienia tych, którzy swoim zaangażowaniem wyróżnili się w codziennej pracy. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Pani Prezydent Miasta Świdnica Beaty Moskal – Słaniewskiej, która w bardzo ciepłych słowach doceniła trud wkładany w pracę nad kształtowaniem lokalnego rynku pracy, co w obecnych realiach rynkowych i zachodzących zmianach demograficznych nie jest rzeczą łatwą. Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie sytuacji na rynku pracy w powiecie świdnickim w roku 2019. Podsumowania dokonał Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy, Tadeusz Kotlarski, który jednocześnie podkreślił, jak ważną i społecznie odpowiedzialną rolę pełnią służby zatrudnienia, jednocześnie wspierające osoby poszukujące pracy oraz współpracujące z pracodawcami w pozyskiwaniu pracowników i rozwoju przedsiębiorczości. Na zakończenie Starosta Świdnicki, Piotr Fedorowicz, przekazał serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom za zaangażowanie i rzetelną pracę oraz życzył wytrwałości w realizacji zadań, a także szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Uroczystość uświetniły występy artystyczne niezwykle utalentowanej młodzieży III LO w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group