Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1163
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: To jest już plaga

Środa, 22 maja 2024, 7:11
Aktualizacja: 11:12
Autor: red
Świdnica: To jest już plaga
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickich policjantów zgłosił się 51–latek, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna postanowił odzyskać zainwestowane kiedyś na rynku kryptowalut pieniądze.

Wczoraj, 20 maja 2024 roku do świdnickich policjantów zgłosił się 51– letni mieszkaniec powiatu, który został oszukany.

Mężczyzna na przełomie marca i kwietnia zainwestował na rynku kryptowalut 6 tysięcy Euro. Chciał odzyskać te pieniądze, więc zaczął szukać ogłoszeń osób, które mogłyby pomóc w tym zakresie.

Na portalu społecznościowym przeglądając krótkie „filmiki” natrafił na właśnie takie ogłoszenie. Wypełnił formularz pozostawiając swoje wszystkie dane. Po krótkim czasie odebrał telefon od nieznajomego mężczyzny, który skontaktował się przez jeden z komunikatorów. Zrobił rozeznanie ile mężczyzna zainwestował. Następnie polecił oczekiwać na telefon od ich prawnika.

W tym samym dniu również przez jeden z komunikatorów skontaktował się z 51-latkiem kolejny mężczyzna podający się już za prawnika. On wysłał do 51-latka informację z danymi do przelewu oraz wyjaśnił, że pieniądze zostaną przelane na chwilę na fikcyjne konto, po czym wrócą do właściciela. Rozmówca oświadczył, że jest to konieczny zabieg by zobaczył je specjalny system cybernetyczny.

51-latek zgodnie z instrukcjami przesłał umówioną kwotę ponad 2 tysięcy Euro na wskazane konto. Jednak do dnia następnego pieniądze nie wróciły na konto 51-latka, a on sam znów odebrał telefon od rzekomego prawnika, który nakłaniał go do kolejnego przelewu. Oczywiście wszystko w celu ustalenia obrotu. 51-latek jednak nie zrobił już tego przelewu. Kilka dnia później znów odebrał telefon od poprzedniego rozmówcy. Mężczyzna kolejny raz nakłaniał 51-latka do przesłania kolejnych pieniędzy, dopytywał także czy wcześniejszy przelew wrócił na konto. Kiedy poszkodowany zaprzeczył i oświadczył że rezygnuje z ich usług rzekomy prawnik poinformował, że w takim razie nie nie odzyska żadnych pieniędzy.

Wówczas mężczyzna uświadomił sobie, że został oszukany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group