Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 836
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Tony żywności dla najbardziej potrzebujących

Piątek, 4 października 2013, 8:51
Autor: red.
Żarów: Tony żywności dla najbardziej potrzebujących
Fot. UM Żarów
Ponad 12 ton żywności artykułów żywnościowych trafiło we wtorek, 24 września do najuboższych mieszkańców gminy Żarów. To pierwsza z całego cyklu akcji dożywiania potrzebujących, organizowanych przez żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej. W sumie do rozdysponowania wśród mieszkańców będzie 30 ton żywności.

- Łączna wartość produktów wyniosła 34.722,80 złotych, a to jeszcze nie wszystko. Przed nami jeszcze kolejne dwie transze żywności, które rozdawane będą w październiku i listopadzie. Żywność trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (PEAD), z którego corocznie korzysta Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie. Żywnościowymi paczkami zostało obdarowanych prawie 800 mieszkańców naszej gminy - tłumaczy Anita Denes-Ziemkiewicz, kierownik żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Do akcji na rzecz potrzebujących włączyło się wielu chętnych wolontariuszy. Wśród nich byli tacy, którzy inicjatywy takie podejmują od wielu lat. - Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy od lat wspierają takie inicjatywy. Wyrazy wdzięczności kieruję do Ryszarda Dyducha, który nieustannie zajmuje się transportem żywności z Wrocławia oraz sołtysów za zapał i chęci do pracy. Podziękowania kieruję również do zastępcy burmistrza Grzegorza Osieckiego za wsparcie, Kazimierza Bordulaka za udostępnienie pomieszczeń i Patryka Srebrnego za pomoc przy noszeniu ciężkiego zaopatrzenia. Bezinteresownie pomagał również zespół Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pracownicy socjalni, w składzie Marta Plizga, Natalia Wolska, Karolina Paterak. Maria Ryś, Piotr Bratkowski, Teresa Borowiec - dopowiada kierownik Anita Denes-Ziemkiewicz.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group