Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trener–pedofil Stanisław S. skazany na 8 lat za zgwałcenie i molestowanie nastolatek

Czwartek, 31 marca 2011, 17:03
Aktualizacja: Piątek, 1 kwietnia 2011, 17:04
Autor: Karolina Osińska
Świdnica: Trener–pedofil Stanisław S. skazany na 8 lat za zgwałcenie i molestowanie nastolatek
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na karę łączną 8 lat pozbawienia wolności skazał świdnicki sąd Stanisława S., trenera szczypiornistek. Sześćdziesięciojednoletni mężczyzna został uniewinniony z zarzutu usiłowania gwałtu na nieletniej w 1998 r. Co na to obrońca? – W mowie końcowej wnioskowaliśmy o uniewinnienie, więc konkluzja jest jednoznaczna – odpowiedział nam adwokat Łukasz Ślipko. Co z kolei postanowi oskarżyciel? – Nie mogę powiedzieć, bo sprawa jest utajniona – odpowiedziała prokurator Beata Piekarska–Kaleta, zastępca prokuratora rejonowego.

Trener Stanisław S. został skazany za dwa przestępstwa, występki – jak je określano w kodeksie karnym przed nowelizacją z czerwca 2010 r. Dopuścił się on molestowania dwóch zawodniczek piłki ręcznej. Dotykał je po piersiach i narządach płciowych. Jedną podstępem doprowadził do stosunku płciowego, co według prawa jest gwałtem (trener zapewniał, że po podaniu testosteronu w postaci własnej spermy dziewczynka będzie miała większe szanse na karierę sportową).

Jedna ze szczypiornistek bardzo mocno to przeżyła, wpadła w depresję, okaleczała się.

Za molestowanie jednej z dziewcząt Stanisław S. został skazany na trzy i pół roku więzienia, do tego sąd zastosował wobec niego zakaz wykonywania zawodu nauczyciela na lat cztery i zakaz kontaktowania się ze swoją ofiarą przez dziesięć lat. Za zgwałcenie i molestowanie drugiej z dziewcząt sąd zasądził karę sześciu i pół roku więzienia, do tego zastosował wobec niego zakaz wykonywania zawodu nauczyciela na lat siedem oraz dziesięcioletni zakaz kontaktowania się z ofiarą. Łączna kara to osiem lat więzienia (na jej poczet zaliczono już areszt od 22 lutego 2010 r.) i dziesięć lat zakazu pracy z dziećmi. Stanisław S. ma też pokryć koszty sądowe – ponad 18 tys. zł.

Sąd uniewinnił Stanisława S. z zarzutu sprzed lat. Według prokuratury mężczyzna będąc nauczycielem podstępem próbował doprowadzić swoją uczennicę do odbycia stosunku płciowego.

Obrona będzie się odwoływać. Na jakiej podstawie? - Zobaczymy po lekturze uzasadnienia wyroku - mówi adwokat Ślipko.

Prokuratura też najprawdopodobniej wystąpi o uzasadnienie wyroku. Prokurator Beata Piekarska-Kaleta nie chciała komentować dzisiejszego rozstrzygnięcia Sądu Okręgowego w Świdnicy. - Musimy chronić dzieci - powiedziała nam tylko pani prokurator.

Zobacz komentarz obrońcy Stanisława S. odnośnie wyroku-

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group