Czytających: 1659

Świdnica: Triathloniści w Pniewach

Wtorek, 2 lipca 2019, 19:25
Aktualizacja: Czwartek, 4 lipca 2019, 14:27
Wakacje, czas błogiego wypoczynku. Wcale nie. W niedzielę (30 czerwca), w blisko czterdziestostopniowym upale przyszło rywalizować młodym triathlonistom w finałowym starcie Pucharu Polski w Pniewach. W kategorii dzieci starszych (12–13 lat) dziewczęta i chłopcy sekcji triathlonowej GLKS Żelazna Świdnica zaznaczyli swoją obecność wśród najlepszych rywali w Polsce.

W konfrontacji dziewcząt najlepiej wypadła Martyna Markiewicz plasując się na szóstym miejscu. Natomiast Jakub Kierul, po doskonałym otwarciu walki chłopców, wszystkim kibicom zaostrzył apetyt na świetny rezultat. Bardzo mocno rozpoczął – jako pierwszy wybiegł z wody, a po dystansie kolarskim był drugi. Jednak doświadczeni rywale jeszcze tym razem wygrali z Kubą na kilometrowym dystansie biegowym. Ostatecznie na metę wbiegł na siódmej pozycji. Również siódme miejsce w rywalizacji juniorek młodszych (16-17 lat) zajęła Karolina Malinowska. Pozostali też mają powody do zadowolenia. Poza pierwszym w życiu doświadczeniem udziału w prawdziwych zawodach triathlonowych, nasi młodzi reprezentanci wygrali z pogodą – potwornym upałem, szczególnie że startowali w godzinach popołudniowych, w kulminacyjnym okresie skwaru !!! Na szczęście organizatorzy zadbali o kurtyny wodne, co dawało ulgę zawodnikom, szczególnie w trakcie biegu. Po zawodach ukojenie znaleźli w jeziorze, szybko zapominając o bólach mięśni.

Przed południem, na dystansie sprinterskim (750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu) 3 miejsce w kategorii wiekowej (M 50+) przypadło Ryszardowi Mydłowskiemu, a w olimpijce (1500 m pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu) wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Kalita, a Marcin Markiewicz zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej (M 36-50).Serdecznie gratulujemy!!!